İlk Kariyer Danışmanları; Aileler

Oluşturulma Tarihi: 25 Ağustos 2017 Cum

Ailelerin Katkısı

Öğrenciler, ailelerini kariyer adımlarında ya da kariyer belirlemelerinde “ilk danışman olarak görürler. Ailenin asıl bireyleri onlar için, kariyer adımlarında, kilit noktayı oluşturmaktadırlar ve aileler çocuklarının atacakları bu büyük adımda her zaman pozitif etki yaratmak zorundadır.

Bazı ailelerin, çocuklarının bu önemli döneminde nasıl hareket edeceklerini bilmedikleri durumlarda, üniversitelerin kariyer merkezlerine yönlendirerek profesyonel yardım almalarını sağlayabilirler.

Bunun dışında, tabi ki sizin de yapacaklarınız var; çocuklarınızın kampüs hayatına daha fazla dahil olmasını sağlamanız; çeşitli konferans ve etkinliklere katılımının artması ile öğrencinin becerilerini, yeteneklerini geliştirmede olumlu yönde büyük katkısı olacak. Aynı zamanda başarılı bir staj daha sonrasında da başarılı bir iş hayatı için ilk adımı kampüs yaşamına dahil olarak atacaktır.

Çocuklarınıza karşı açık olun, onlara birçok seçenekleri olduklarının gerek akademik hayatta gerekse özel ve kamusal alanda keşfedeceği birçok kariyer fırsatı olduğunun farkındalığını yaratın.

En önemlisi çocuklarınızın kendilerini tanımasında yardımcı olun, hangi işe yöneldikleri takdir de mutlu olacaklarının keşfi sizin elinizde...

GALERİ

Paylaş: