Namık Kemal Üniversitesi ile Riverm Kompost Vermikkompost Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Oluşturulma Tarihi: 25 Ağustos 2017 Cum

Namık Kemal Üniversitesi ile Riverm Kompost Vermikkompost Tarım Hayvancılık Makine San. Ve Tic. Ltd. Şti arasında Solucan gübresi üreticisine eğitim amacı  ile işbirliği protokolü imzalandı.

Protokole Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ve Riverm Kompost Vermikompost Tarım Hayvancılık Makina Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Batur Kulaksızoğlu atarken tören de Namık Kemal Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (NAKSEM) Müdürü Doç. Dr. Ümit Geçgel de bulundu.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen protokol ile NAKSEM bünyesinde verilecek olan solucan gübresi üretimi ve üreticilerin verimli solucan gübresi üretme eğitiminin öncelikle Trakya daha sonra ise Türkiye çapında öncülük etmesi amaçlanmaktadır.

Gerçekleştirilecek Solucan Gübresi Üretimi Ve Üreticilerin Eğitimi Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesinde Konferans Salonu’nda Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Korkmaz Bellitürk tarafından verilecektir. Eğitimleri başarı ile tamamlayan kursiyerlere katılım sertifikası takdim edilecektir. 

Paylaş: